Sliding bolt skinner er praktiske når en gammel skinne skal erstattes med en ny. Med justerbar hullavstand trenger en ikke bore nye hull. Sliding bolt skinner kan ikke brukes sammen med pinstop vogner.
Ronstan T-skinne 25 mm. Standard profil, men med tettere stopperhull (hver 5 cm) for mer nøyaktig justering av fokk og genoa på sportsbåter og mindre regattabåter. Tilpasset bruk sammen med Ronstans Orbit genoasleide.
Ronstan genoasleide for T-skinne 25 mm for justering av fokke- og genoaskjøter. Hele vognen er laget i kompositt. Integrert hunsvott i fremkant av vognen for enkelt å lage 2:1 skjøteutveksling. Skrue for enkel montering av blokk eller annet tilbehør. Leveres med Ronstans Orbit 40 eller 55 blokk påmontert.
Ronstan KIT med genoasleide for T-skinne 25 mm for justering av fokke- og genoaskjøter. Sett bestående av 2 vogner 2878255, 2 skinner 465 mm 2877105 samt 4 endestykker 2877300.
Endestykker for Seldén løygangssystemer med doble blokker. Integrert hunsvott i basen. For utveksling 4:1 og 5:1. Leveres uten cleat for fjernregulering.
Endestykke spesielt utviklet for genoavogner med tauutveksling. Dobbel blokk med spesielt lav profil som monteres i fremkant av skinnen. For 4:1 utveksling.
Seldén løygangsvogn med doble blokker for 4:1 utveksling. Acetal blokkhjul og Torlon kulelager. Leveres med integrert stand-up tilpasset Seldén blokker.
Seldén løygangsvogn med triple blokker og cam-cleat for 6:1 utveksling. Acetal blokkhjul og Torlon kulelager. Leveres med integrert stand-up tilpasset Seldén blokker.
Rustfri skinne som typisk brukes på joller til justering av fokkeskjøter eller justerbare ristropper. Brukes også til justerbare bomnokker og uthal på grunn av sin lave vekt og lave profil.
Plastikk endestykker for skinner. Skjuler skarpe kanter og gir en penere avsluttning. På de mindre seriene kan endestykket benyttes for å stoppe vogner fra å skli av enden av skinna. På de større seriene bør det monteres separate stoppere/endestykker for dette.
Skinner til Ronstan vogner. Passer både kulelagrede vogner og vogner med Slide Rods. Std. hullavstand 100 mm. med stopperhull hver 50 mm. unntatt serie 14 som har skruehull hver 50 mm og ingen stopperhull. Passer også sammen med Ronstan Batten Systems for track & car. Standard farge er sort.
Vogn i serie 14 uten montert utstyr, men med 2 stk M6 gjengepartier. Hullavstand 35 mm. Brukes i stor utstrekning på skyveluker/skyvedører, takløsninger, stolløsninger osv.
Orbit vogn spesielt tilpasset bruk sammen med Ronstan Orbit blokker. Med et stort avrundet øye gjøres denne vognen tilgjengelig for montering av nær sagt enhver kombinasjon av skjøte- og trimmeblokker festet med Orbit blokkenes unike Dyneema loops.
Ronstan kulelagrede vogner for løygangssystemer, uthalsløsninger og en rekke andre applikasjoner. Vognene har sjakkel for innfestning av blokk, samt skruefester som kan benyttes til å feste flere varianter beslag for justering.
Ronstan kulelagrede vogner for løygangssystemer, uthalsløsninger og en rekke andre applikasjoner. Vognene har sjakkel for innvestning av blokk og 2 blokkskiver for justering.